זה בול בשבילך

שיעורי הסטודיו

התעמלות לנשים בהריון ואחרי לידה

מעבירות את השיעור יוכבד טופורוביץ, מלי שרף.

חודש וחצי לאחר הלידה, ולאחר אישור רופא שאת בריאה והכל תקין,  מומלץ לחזור לפעילות גופנית בהדרגה תוך שימת לב לכמה פרמטרים. בראש ובראשונה, יש לזכור ששרירי קרקעית האגן נחלשים ומתרופפים בזמן ההריון ועלולים להוות סכנה לדליפות שתן במקרה הטוב ולצניחת רחם במקרה הרע ומשום כך, נתחיל קודם כל בחיזוקם. נשלב תרגילים המתמקדים בסוגרים ובחלק התחתון של שריר הישר-בטני ונעשה זאת עוד בטרם כל פעילות אחרת מתיחות וגמישות: לאחר לידה, ישנם שרירים רפויים יחסית למשל מקרבי הירך, אולם במהלך משכב הלידה, הגוף מתנוון ובנוסף, חגורת הכתפיים מתקצרת כתוצאה מהחזקת העולל על הידיים ומתנוחת ההנקה, לכן חשוב להקפיד ולהגמיש את שרירי הגוף ולהחזיר את התנועה המפרקית לתקנה.
חשוב לזכור שהגוף עבר סוג של טראומה ולכן עלינו להיות קשובים אליו, לא להפריז עם משקלים גבוהים או עם חזרות מרובות בהתחלה. ההסתגלות של הגוף חזרה, תלויה רבות ברמת הפעילות שהייתה מבוצעת קודם לכן אך בנוסף, היא תלויה גם במידת הנזק שעבר הגוף בלידה עצמה. חשוב להיות ערניים לשינויים ממשיים בגוף ולהתקדם בסבלנות. יחד עם זאת, ככל שנקדים להשיב את גופנו לאיתנו, כך ההחלמה תשתפר גם היא.
בין אם התאמנת לפני ההריון או שלא, כעת בדיוק הזמן לרפא ולחזק את גופך, להיכנס לכושר ולהשיב לעצמך את הגזרה. את יכולה להסתייע במאמן כושר עם התמחות לנשים בהריון ולידה, או לבצע אימון כזה בעצמך, או אז חשוב שתעקבי אחר ההוראות ותתקדמי לפי השלבים שהזכרנו קודם על מנת שהחזרה תהיה טובה, בריאה ובטיחותית יותר.

לעוד שיעורים

ליידי פיטנס

רוצי על זה

צרי קשר

כתובתינו:
ירמיהו 43, קניון סנטר 1, ירושלים
   02-6339178